Ολυμπιακός-Πανιώνιος 2-0 και... καληνύχτα!

12η Αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα

Live από το gavros.gr στις 19.00

Δυστυχώς τελείωσε το παιχνίδι στο Καραϊσκάκη

92' Τετ α τετ του Μπάρκογλου με τον Νικοπολίδη, ο Αντώνης τον σταμάτησε

91' Διπλό στην Ουκρανία ζητάει ο κόσμος

90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

89' Σουτ του Γκαλέτι, άουτ. Κανείς δεν θέλει να τελειώσει και αυτή η μαγική βραδιά. Τι ομάδα Θεέ μου είναι αυτή

86' Έβαλε και το γκολ της τιμής ο Πανιώνιος. Ο Φανούρης Γουνδουλάκης με ωραίο πλασέ νίκησε τον Νικοπολίδη για να μειώσει σε 4-1. Μέχρι και ο κόσμος χειροκρότησε το γκολ του Πανιωνίου. Από το παιχνίδι με τον Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης είχε να δεχτεί γκολ ο Ολυμπιακός για το πρωτάθλημα

84' Ασταμάτητη είναι η ερυθρόλευκη μηχανή παραγωγής γκολ. Ψάχνει και πέμπτο και οι παίκτες μας έχουν αφηνιάσει. Τελείωσε το πρωτάθλημα μάγκες καλή χρονιά

81' Την θέση του Εστογιανόφ πήρε ο Γουνδουλάκης

81' Που 'ναι η μπάλα οε που 'ναι η μπάλα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

80' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Μεγάλη μου αγάπη Ολυμπιακάρα μου. Πάρτο κι άλλο. Τεσσάρα. Σέντρα του Γκαλέτι ο Μήτρογλου κάνει το πλασέ ο Κρέσιτς απέκρουσε και ο Μήτρογλου πάλι με δεύτερη προσπάθεια έκανε το 4-0. Ο Μήτρογλου πήρε και κίτρινη κάρτα, διότι έβγαλε την φανέλα του

78' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Και ο Κώστας Μήτρογλου γκολ. Ο Πάντος έβγαλε εξαιρετική μπαλιά ο Μήτρογλου έπιασε την κεφαλιά, απέκρουσε ο Κρέσιτς και ο επιθετικός του Ολυμπιακού με δεύτερη προσπάθεια την έστειλε στα δίχτυα.

76' Ο Πανιώνιος έχει παραδοθεί και ο Ολυμπιακός γλεντάει

75' Θέλουν και το τρίτο οι παίκτες μας. Ο Γκαλέτι βγάζει την σέντρα από τα δεξιά, αλλά Μήτρογλου και Όσκαρ δεν μπορούν να την σπρώξουν στα δίχτυα

73' Η ομάδα κεντάει στον αγωνιστικό χώρο. Γκολ και θέαμα από τους παίκτες μας και ο κόσμος παραληρεί στην εξέδρα.

72' Ποτέ ξανά, ποτέ ξανά ο βάζελος πρωτάθλημα

71' Τζόλε σήκωσε το Τζόλε, φωνάζει ο κόσμος που απαιτεί απονομή του πρωταθλήματος

70' Ο πολύ καλός Λέτο δίνει την θέση του στον Τζόλε. Αποθέωση και για τους δύο

69' Εξαιρετικό σουτ του Λέτο, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ

67' Υπόκλιση στον μεγάλο Ντιόγκο που φεύγει από τον αγωνιστικό χώρο για να μπει ο Μήτρογλου

66' Αποθέωση για τον νυν (Βαλβέρδε) και τον πρώην (Λεμονής) από τους οπαδούς του Ολυμπιακού. Τώρα όλα επιτρέπονται

64' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κουμορτζί που σταμάτησε αντικανονικά τον Πάντο. Με δέκα ο Πανιώνιος

63' Αποχωρεί ο μαέστρος Φερνάντο Μπελούτσι για να μπει ο Λουτσιάνο Γκαλέτι

62' Ο Νικολάου παίρνει την θέση του Μάκου

60' Κόρνερ του Λέτο από τα αριστερά, κεφαλιά του Όσκαρ, η μπάλα περνάει άουτ

59' Κίτρινη κάρτα στον Ρεκόμπα

58' Ο Κοιλιάρας περνάει στην θέση του Σκούφαλη

57' Αυτό που συμβαίνει στο Φάληρο δεν περιγράφεται. Ο κόσμος έχει παρανοήσει με την ομάδα. Ασταμάτητο τραγούδι και ενθουσιασμός που ξεχειλίζει

55' Και σε 5-6 εβδομάδες θα είμαστε πρωταθλητές. Γλέντι τίτλου στο Καραϊσκάκη από τους οπαδούς. Τελείωσε το παραμύθι πριν τα Χριστούγεννα.

52' ΝΤΙΟΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!! Τελειώσαμε και με τα Πανιωνάκια. Ο Λέτο έκανε το σουτ από πλάγια αριστερά, ο Κρέσιτς δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα και ο Ντιόγκο με κεφαλιά έκανε το 2-0!!! ΚΙ άλλα θέλουμε ρε παιχταράδες

47' Κόρνερ για τον Θρύλο, αφού το σουτ του Μενδρινού κόντραρε στον Μάκο. Εκτέλεσε ο Μπελούτσι, αλλά ο Ζεβλάκοφ δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ

46' Το πρώτο σουτ του δευτέρου ημιχρόνου ανήκει στον Ρεκόμπα, το οποίο δεν ανησυχεί τον Νικοπολίδη

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Φάληρο

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Καραϊσκάκη

44' Νέα καλή στιγμή με τον Ντουντού να βγάζει φανταστική μπαλιά στον Ντιόγκο, αλλά ο Κρέσιτς πρόλαβε και απομάκρυνε

43' Ο κόσμος υποκλίνεται στον Φερνάντο Μπελούτσι, ο οποίος κάνει όργια στον αγωνιστικό χώρο

41' ΔΟΚΑΡΙ! Μαγικά πράγματα στο Καραϊσκάκη με την ομάδα να κεντάει. Ο Ντιόγκο με φανταστικό τακουνάκι έβγαλε σε θέση βολής τον Μπελούτσι το σουτ του οποίου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κρέσιτς. Φοβερά πράγματα από τους δύο λάτιν

39' Έχει πάρει την κατοχή της μπάλας ο Πανιώνιος μετά το γκολ του Μπελούτσι

34' Για σένα ζω και τραγουδώ τρελαίνομαι. Όπου κι αν πας θα ΄χεις κι εμάς μην σταματάς, μην σταματάς να τους... πατάς. Φωτιά έχει πάρει το Καραϊσκάκη

31' ΦΕΡΝΑΝΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Έγινε το 1-0 στο Καραϊσκάκη και αποκαταστάθηκε η τάξη. Ο Όσκαρ έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά, ο Μπελούτσι που ήταν μέσα στην περιοχή δεν δυσκολεύτηκε με σουτ να κάνει το 1-0. Πάμε κι άλλο ένα να τελειώσουμε οριστικά και με αυτούς

29' Έρχεται το μπαλάκι, έρχεται. Νέα καλή ενέργεια του Λέτο από τα αριστερά, που έβγαλε την σέντρα, ο Όσκαρ πήρε την κεφαλιά η μπάλα έφυγε και πάλι λίγο άουτ

28' Χέρι του Κουμορτζί και φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα μας. Εκτέλεσε ο Ντιόγκο, αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα εκατοστά δίπλα από την εστία του Κρέσιτς

26' Μπες να τελειώνουμε. Φοβερή ενέργεια του Λέτο από τα αριστερά, έκανε την παράλληλη μπαλιά, αλλά ο Μπελούτσι δεν πρόλαβε με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

25' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο για φάουλ στον Ρεκόμπα. Έχει γίνει πολύ νευρικό το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά

23' Κίτρινη κάρτα στον Εστογιανόφ για διαμαρτυρία

22' Κίτρινη κάρτα στου Κουμορτζί

19' Νέα μεγάλη ευκαιρία για το γκολ. Ο Μπελούτσι πρωταγωνιστής αυτή την φορά. Ο Αργεντινός εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έγλυψε το δοκάρι του Κρέσιτς και πέρασε άουτ. Ψήνεται το γκολάκι, ψήνεται

16' ΔΟΚΑΡΙ! Όχι τι ευκαιρία ήταν αυτή να κάνουμε το γκολ. Ο Λέτο εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Ζεβλάκοφ πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, την βρήκε λίγο, αλλά πήγε στο δοκάρι του Κρέσιτς. Πάμε γερά μάγκες να τους λιώσουμε κι αυτούς.

14' Ο Ολυμπιακός σε αυτά τα πρώτα λεπτά έχει διάθεση. Πιέζει από ψηλά, αλλά ακόμα δεν έχει βρει τους διαδρόμους για να δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία. Ελέγχει, πάντως, το παιχνίδι η ομάδα

13' Καλή εκτέλεση φάουλ του Λέτο από τα δεξιά ο Αβραάμ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

8' Καλή κεφαλιά του Ντουντού λίγο πάνω από την εστία του Κρέσιτς η μπάλα. Πάμε γερά παιδιά είναι να μπει το πρώτο

7' Ο Μενδρινός γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, ο Σκούφαλης τον σπρώχνει και τον ρίχνει στο έδαφος, αλλά ο Κύρκος κλείνει τα μάτια. Άσχημα μηνύματα από τα... κοράκια σε αυτά τα πρώτα λεπτά

5' Ο Ρεκόμπα βρίσκει με μπαλιά τον Εστογιανόφ, ο οποίος φεύγει από θέση οφ σάιντ βγαίνει απέναντι από τον Νικοπολίδη, αλλά ο Αντώνης δείχνει την κλάση του και αποκρούει

4' Και πάλι ο Ολυμπιακός πιέζει ψηλά και έχει μπει η ομάδα με όρεξη στο παιχνίδι

3' Μακρινό σουτ από τον Όσκαρ, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Κρέσιτς

2' Έχω αρρωστήσει και δεν είμαι καλά. Το μυαλό μου έχω χάσει μια ζωή μαζί σου εχώ περάσει

1' Με παράλληλη μπαλιά του Σκούφαλη από τ' αριστερά και διώξιμο του Μπράβο άρχισε το ματς

Με τον Πανιώνιο στην σέντρα ξεκίνησε το παιχνίδι

Ο κόσμος χειροκροτεί τον Λεμονή, αλλά μέχρι εκεί. Πέντε πρέπει να τους ρίξουμε

Θρύλε των γηπέδων Ολυμπιακέ

18:59 Κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό... Παραληρεί ο κόσμος, ο οποίος είναι ακόμα μεθυσμένος από την ευρωπαϊκή πεντάρα

Με τις λευκές φανέλες θα παίξει ο Ολυμπιακός. Όπως και κόντρα στην Μπενφίκα

Πέντε λεπτά απομένουν για να ξεκινήσει το παιχνίδι στο Καραϊσκάκη, το οποίο και πάλι είναι γεμάτο και ο κόσμος ετοιμάζεται να αποθεώσει τους θριαμβευτές της Πέμπτης

Οι συνθέσεις των ομάδων

Ολυμπιακός: Νικοπολίδης, Όσκαρ, Ντιόγκο, Ζεβλάκοφ, Μπράβο, Μενδρινός, Ντουντού, Α. Παπαδόπουλος, Λέτο, Μπελούτσι, Πάντος

Πανιώνιος: Κρέσιτς, Μανιάτης, Μπερτέ, Σκούφαλης, Ρεκόμπα, Κουτσόπουλος, Μάκος, Κουμορτζί, Εστογιάνοφ, Μαϊστόροβιτς, Μπάρκογλου

************************************************************************************

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 84-50 Τελικό

8η αγωνιστική της Α1 Μπάσκετ των Ανδρών

Live από το gavros.gr

40' Το παιχνίδι τελείωσε και ο Ολυμπιακός συνέντριψε τον Κολοσσό με 84-50!

38'  Η διαφορά έφτασε στους 33 (76-43)!

35' Με τρίποντο του Μπουρούση ο Ολυμπιακός έχει διαφορά 28 πόντους (68-39).

30' Ο Ολυμπιακός έχει αφήσει τον Κολοσσό πίσω 27 πόντους (60-33) και έχει καθαρίσει το ματς.

28' Ο Ολυμπιακός έχει πατήσει το γκάζι και έχει εκτοξεύσει την διαφορά στους 21 πόντους.

25' Τρίποντο ο Γκριρ.

24' Ο Κολοσσός μείωσε στους 8 πόντους.

21΄ Kαι το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με καλάθι του Τσίλντρες.

20' Ημίχρονο και ο Ολυμπιακός είναι μπροστά 33-25, δείχνοντας ότι έχει καθαρίσει το ματσάκι.

14' Mε καλάθι του Παντελιάδη ο Κολοσσός μειώνει σε 26-17

11' Νέο καλάθι για τον Ολυμπιακό από τον Μπουρούση που μεγαλώνει την διαφορά.

10' 24-10 είναι το σκορ της πρώτης περιόδου. Οι ερυθρόλευκοι κάνουν καλή εμφάνιση και δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

8' Βόμβα 3 πόντων από τον Τσίλντρες!

6:48 Μπουρούσης αντί Σόφο.

6' 15-7 με τον "Τσίλι" να φτάνει τους 6 πόντους.

5:34 Ξέφυγαν με 11-7 οι ερυθρόλευκοι. 4 πόντοι και 2 φάουλ ο Σόφο.

1" Οι πρώτοι δύο πόντοι με ελεύθερες βολές του Τσίλντρες.

Τεόντοσιτς, Γκριρ, Τσίλντρες, Έρτσεγκ, Σχορτσιανίτης στην αρχική πεντάδα των ερυθρολεύκων.